Góra Grosza Drukuj

 

   Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w polskich szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet zatytułowana Góra Grosza. Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Poprzez tę akcje staramy się pokazać uczniom naszej szkoły, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się w Górę Grosza. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie". W zeszłym roku, gdy zebraliśmy 60 kilo monet, wydawało się nam, iż tak dużo nie uzbieramy już nigdy. Jednakże w tym roku uczniowie zaskoczyli nas jeszcze bardziej, przynosząc reklamówki i pojemniki pełne monet. W sumie uzbieraliśmy niecałe 85 kilo monet!!! W związku z tak ogromną ilością monet, liczenie wszystkich groszy zajęło nam sporo czasu. Łączna kwota jaką zebraliśmy to 1676 złotych i 99 groszy!!!     

   W naszej szkole zbiórkę organizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Agnieszką Elwertowską oraz Rzecznikiem Praw Ucznia panią Edytą Paradowską.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wsparcie oraz aktywny udział z naszej zbiórce.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zbierali, a następnie segregowali i liczyli grosze.

  Serdecznie dziękujemy również nauczycielom, którzy pomagali w segregowaniu i liczeniu groszy.