Ferie spędzaliśmy w ... szkole! Drukuj

 

   W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, chętni uczniowie mogli wziąć udział w zorganizowanych podczas ferii zimowych zajęciach w szkole.

   Najmłodsi brali udział w grach i zabawach ruchowych, układali matematyczne klocki „Happy cube”, grali w gry stolikowe oraz wykonywali piękne prace plastyczne.

   Zajęcia plastyczne dla uczniów klas IV-VI przebiegły pod hasłem "Coś z niczego...". Dzieci wykonywały prace plastyczne z surowców wtórnych. Wykorzystywały papier toaletowy, rolki po papierze, papierowe serwetki, plastikowe łyżki, sznurki, wełenki, stare gazety czy nawet waciki i patyczki kosmetyczne. Wszystko zostało użyte do wykonania prac plastycznych o charakterze dekoracyjnym i użytkowym.

   Na hali sportowej odbywały się zajęcia sportowe. Chłopcy z klas IV, pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego, tradycyjnie wzięli udział w corocznym turnieju piłki nożnej w ramach Płockich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do turnieju zgłosiło się dwanaście szkół z Płocka. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej. I tu szczęście nam nie dopisało, gdyż trafiliśmy do bardzo silnej grupy z zespołami SP22, SP17 i SP5. Fazę grupową chłopcy zakończyli z siedmioma punktami, remisując 1-1 z SP22, wygrywając 3-0 z SP17 i 1-0 z SP5. Dzięki tak dobrym wynikom z drugiego miejsca awansowaliśmy do półfinału, gdzie na nas czekała już drużyna gospodarzy SP20. Po bardzo wyrównanym meczu było 1-1 i o awansie do finału decydowały rzuty karne, w których niestety przegraliśmy. Pocieszeniem miał być mecz o 3 miejsce w którym również po rzutach karnych wygraliśmy z SP 11, zajmując bardzo dobre III miejsce. Brawo!

   W zorganizowanie zajęć podczas ferii zaangażowali się nauczyciele i asystenci pracujący w naszej szkole: p. Sylwia Pyrzak, p. Ilona Borczuk, p. Sylwia Opolska, p. Justyna Woźniak – zajęcia dla klas I-III, p. Małgorzata Podwójci – zajęcia plastyczne, p. Iwona Szymańska, p. Marzena Wakuła, p. Arkadiusz Ławnicki, p. Michał Królikowski, p. Andrzej Wolano – zajęcia sportowe.