Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj

 

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

   W 2016 DBI obchodziliśmy 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

   W naszej szkole obchody, ze względu na ferie zimowe, przenieśliśmy na 15 – 17 lutego. Uczniowie klas IV – VI oraz II b pod opieką pań Barbary Gasińskiej i Małgorzaty Gomułki przygotowali plakaty i wystawę. Maluchy kolorowały logo DBI. Na zajęciach oglądaliśmy filmy edukacyjne: „Necio”, „Owce w sieci”, Lekcja bezpieczeństwa, „Gdzie jest Mimi?”. Potem długo dyskutowaliśmy o bezpieczeństwie w sieci.

Uczniowie p. Małgorzaty Gomułki realizują program innowacyjny polegający na realizacji zwiększonej ilości godzin zajęć komputerowych i poszerzeniu treści nauczania.

   Niech Lepszy Internet Będzie z Nami!