Płocka Olimpiada Młodzieży Drukuj

 

   Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się finał Płockiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt. POM jest imprezą sportową, której nazwa po raz pierwszy zagościła w kalendarzu sportowym miasta Płock. Wcześniej zawody te odbywające się cyklicznie co rok, nosiły nazwę Płockich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

   Olimpiada siatkarska podzielona była na fazę eliminacyjną i finałową. Spośród płockich szkół zgłoszonych do rywalizacji w fazie grupowej wyłoniono cztery szkoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału: SP nr 3, SP nr 18, SP nr 22 i SP nr 23. Finał rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich meczy na I miejscu uplasowały się dziewczęta z naszej szkoły, zdecydowanie wygrywając każdy mecz bez straty seta. II miejsce zajęły dziewczęta z SP nr 22, III miejsce SP nr 3, zaś IV miejsce przypadło uczennicom z SP nr 18.

   Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Grodzicka Wiktoria kl. 6s, Klugiewicz Wiktoria kl. 6s, Krystek Kinga kl. 6s, Rosiak Ewelina kl. 6s, Woja Nikola kl. 6s, Domdalska Oliwia kl. 6s, Kowalska Wiktoria kl. 6s, Rydzewska Weronika kl. 5b, Marciniak Maja kl. 5c, Dryś Gabriela kl. 5e, Wojtycka Julia kl. 4s. Dziewczęta wygrywając zawody zapewniły sobie awns do dalszych rozgrywek na wyższym szczeblu.

Gratulacje dziewczyny!

 

 

 

   Drugi dzień Płockiej Olimpiady Młodzieży - finał siatkówki chłopców. Wśród zawodników nie ma drużyny z naszej szkoły.