I miejsce w konkursie wiedzy o Chopinie! Drukuj

18 marca w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy "Życie i twórczość Fryderyka Chopina"zorganizowany przez Płockie Towarzystwo Muzyczne im. W. Lachmana.
   W szranki stanęło 30 uczniów z trzech płockich podstawówek i dwóch szkół muzycznych (z Płocka i Gostynina). Konkurs składał się z trzech części: 1. test wiedzy o życiu i twórczości Chopina, 2. rozpoznawanie utworów kompozytora, 3. rozpoznawanie materiałów ikonograficznych.
   Nasza szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 5c: Maciej Nejman i Adam Pytel, którzy zostali przygotowani przez p. Małgorzatę Podwójci.
   Sukces odniósł Maciej Nejman, który zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i jego nauczycielce!