„Prima aprilis z książką na wesoło”. Drukuj

 

   W przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w naszej szkole odbyła się impreza „Prima aprilis z książką na wesoło”.

   Na sali gimnastycznej spotkały się dzieci klas pierwszych oraz drugich i trzecich wraz z wychowawcami.

   Świetną zabawą było dla pierwszaków połączenie na jednym rysunku kilku różnych postaci z bajek i wierszy dla dzieci pod hasłem „Awantura w świecie baśni”. Powstały fantastyczne prace.

   Dzieci z klas drugich i trzecich  walczyły o palmę pierwszeństwa w quizie „Lubię wiersze Jana Brzechwy”.  Każda prawidłowa odpowiedź punktowana była piegiem rysowanym na buziach uczestników przez Pana Kleksa.

   Na sali było kolorowo od bajecznych kostiumów dzieci, które maszerowały w wesołych korowodach. Były wśród nich Pan Kleks, Bob Budowniczy, Pippi Langstrumpf, Mistrz Joda, Blaszany Człowiek z Krainy Ozz, Alladyn, wiele książąt i księżniczek nawet Seler ze straganu Pana Brzechwy. Trudno wymienić wszystkie niesamowite kreacje, gratulacje natomiast należą się dzieciom oraz ich Rodzicom za trud włożony w ich przygotowanie.

   Prima aprilisowa zabawa była okazją do zaprezentowania „Wiosennej mody na wesoło” przygotowanej przez starszych koleżanki i kolegów z klasy VB. Uczniowie klas III B i III E umilali czas tańcem i piosenkami z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

   Organizatorem imprezy była biblioteka szkolna, we współpracy z paniami: Joanną Pankowską Iloną Borczuk, Bożeną Koper, Luizą Kamińską oraz Alicją Michalską.