Sukcesy siatkarek! Drukuj

 

   W dniu 02.04.2016r. uczennice  klas piątych naszej szkoły wzięły udział w Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt w Kategorii "trójek siatkarskich" o Puchar Prezesa Fundacji "Anwil Dla Włocławka". W rozgrywkach wzięło udział 14 zespołów, w tym dwie nasze drużyny dziewcząt z rocznika 2005 i 2004. Po wstępnych rozgrywkach w grupach eliminacyjnych obydwa zespoły zakwalifikowały się do pierwszej ósemki. W ćwierćfinale po zaciętej walce dalszy awans uzyskał pierwszy zespół, natomiast drugi spadł do grupy walczącej o miejsca 5-8. Ostatecznie pierwszy zespół w składzie: Julia Wojtycka, Maja Marciniak, Weronika Rydzewska i Paulina Kazula wywalczył brązowy medal, drugi zespół w składzie: Emilia Kolasa, Gabrysia Dryś, Katarzyna Makowska,Natalia Rakowska i Oliwia Fic uplasował się na ósmym miejscu.

   Dzień później tj.03.04.2016r. do walki o Puchar Prezesa Fundacji "Anwil Dla Włocławka" przystąpiły kolejne nasze zawodniczki, tym razem w kategorii "dwójek siatkarskich". Uczestnikami było 13 siatkarskich drużyn z Włocławka i okolic. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły, oba złożone z uczennic klasy IVs. Nasze dziewczęta poszły jak burza. Obydwa zespoły zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Kolejnym etapem była walka o wejście do pierwszej czwórki. Zawodniczki sprawiły nam ogromną radość i zakwalifikowały się do walki o miejsca medalowe. Po ciężkiej, ale bardzo widowiskowej walce Zespół I w składzie: Julia Wojtycka, Weronika Piecka i Natalia Krajewska skończył rozgrywki na miejscu II, zaś Zespół II w składzie: Julia Wiankowska i Maja Prusiewicz zajął bardzo wysokie IV miejsce.

 

   Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.