Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski. Drukuj

 

   Z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu 7 kwietnia uczniowie klasy VIa z opiekunkami: p. Ewą Wojtycką i p. Iwoną Lewińską wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Gimnazjum nr 5 w Płocku. Wszyscy goście na znak solidarności z osobami chorymi na autyzm przypięli niebieskie kokardki. Spotkanie miało na celu przybliżenie zebranym, co czują i jak postrzegają rzeczywistość osoby ze spektrum autyzmu. W trakcie prezentowanych scenek uczniowie prowadzili rozmowy z pedagogiem szkolnym, uczniem chorym na autyzm, swoje odczucia przedstawiła też mama chłopca.  

   Przedstawiony program bardzo spodobał się uczniom. Pozwolił wyobrazić sobie, jak odbiera świat osoba autystyczna i z jakimi problemami boryka się na co dzień.