Tablety zastąpią podręczniki! Drukuj

 

   13 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu, dzięki któremu realizowany od 2008 r. projekt "Lekki plecak" zyskał nowoczesny wymiar.

   Dzięki zainteresowaniu i wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN S.A., którzy sfinansowali potrzebny sprzęt i wyposażyli sześć pracowni przedmiotowych, możemy dostosować edukację uczniów do nowoczesnych wyzwań i odciążyć uczniowskie kręgosłupy.

   Podczas uroczystości czwartoklasiści odebrali tablety z rąk Prezydenta Miasta Płocka p. Andrzeja Nowakowskiego oraz Członka Zarządu PKN ORLEN S.A. p. Krystiana Patera. Zainstalowane na tabletach multipodręczniki oraz aplikacje do języka polskiego, historii, matematyki i przyrody pozwolą "odchudzić" uczniowskie tornistry ale także uatrakcyjnić lekcje. Nie zaprzestajemy jednak standardowych form prowadzenia zajęć, chcemy, aby nasi uczniowie potrafili korzystać z różnych źródeł wiedzy - tradycyjnych i cyfrowych.

   Przedstawiciele klas czwartych podziękowali Panom Prezydentowi i Prezesowi za przekazany sprzęt. Podziękowania złożono również na ręce wszystkich zaangażowanych w projekt osób.

   O tym, co działo się w naszej szkole napisali:

"Lżejsze plecaki uczniów" plock.eu

"W szkole na Podolszycach uczą się z tabletów" Portal Płock

"Tablety zamiast podręczników, czyli niech uczniom będzie lżej" Gazeta Wyborcza

 

 

Więcej zdjęć na Portalu Płock (tu)