Trzecioklasiści na Planecie Energii Drukuj

 

   W poniedziałek (18 kwietnia 2016r.) klasy IIIa, IIIb, IIId oraz IIIf wzięły udział w zwiedzaniu mobilnego centrum nauki  „Planety Energii”. Dzieci z naszego miasta miały okazję odwiedzenia tego niezwykłego miejsca dzięki wygranej uczniów z kl. IIIf Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku.

   Od tej pory uczniowie  już wiedzą, kiedy włosy stają dęba, że z cytryny można wytworzyć prąd oraz jakie wtyczki są używane w różnych częściach świata. Uczniowie układali puzzle, pedałowali na rowerze, napędzając miniaturowe samochody, brali udział w ciekawych doświadczeniach. Za uwagę i zaangażowanie uczestnicy dostali ciekawe nagrody. Dowiedzieli  też się o źródłach energii odnawialnej oraz obejrzeli pouczający film. W podziękowaniu za udział w zabawie każde dziecko dostało również książeczkę edukacyjną.

   Uczniowie jeszcze tego samego dnia mieli okazję odwiedzić „Planetę Energii” z rodzicami.