Niecodzienne lekcje przyrody Drukuj

 

   21 i 22 kwietnia uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w  niecodziennych lekcjach przyrody- z udziałem sokolnika i żywych ptaków. Mieli okazję wysłuchać krótkiej historii sokolnictwa w Polsce i na świecie, dowiedzieć się, w jakich miejscach pracują sokolnicy i obejrzeć akcesoria sokolnicze (kapturki, dzwoneczki, telemetr- urządzenie do poszukiwania zaginionych ptaków). Uczniowie usłyszeli także wiele ciekawych informacji na temat ptaków drapieżnych, szponiastych oraz mitów związanych z tymi mieszkańcami Ziemi. Wielu uczniów zadawało naszemu gościowi ciekawe pytania. Największą radość wśród słuchaczy wywoływały żywe ptaki: sokół- raróg górski, jastrzębie Harrisa oraz puchacz bengalski. Ten ostatni utkwił nam chyba najbardziej w pamięci, ponieważ  na każdej lekcji, prezentując majestatycznie swoją rozpiętość skrzydeł, wzbudzał ogromny zachwyt. Lekcje cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów- niektórzy odwiedzali skrzydlatych gości niemal na każdej przerwie, robili zdjęcia, pytali o informacje dostępne na stronach internetowych. Czyżby połknęli bakcyla?

  Organizatorem lekcji była nauczycielka przyrody pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.