90 urodziny królowej Elżbiety II Drukuj

 

   Z okazji 90 rocznicy urodzin królowej na zajęciach kulturoznawczych w klasie IIId p. Agata Rychlik zapoznała uczniów z biografią tej niezwykłej kobiety i władczyni.

   Elizabeth Alexandra Mary Windsor, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, urodziła się 21 kwietnia 1926r w Londynie. Królową została 6 lutego 1952r, po śmierci ojca, króla Jerzego VI.

   Z okazji 90 urodzin ukazały się piękne zdjęcia królowej w gronie najbliższej rodziny i w otoczeniu ulubionych psów walijskiej rasy corgi.

   Wiedząc, że dostojna jubilatka jest wielbicielką kapeluszy dzieci wykonały piękne, kolorowe i zabawne nakrycia głowy. Radość widoczna na twarzach uczniów prezentujących efekt ich pracy,  świadczy, że niejedna dziewczynka poczuła się jak dama dworu królowej, a chłopcy jak brytyjscy lordowie.

   Happy birthday Dear Queen Elizabeth II - klasa IIId i p. Agata Rychlik