I Bieg Charytatywny "Razem dla Autyzmu" Drukuj
 
   Na zakończenie miesiąca Autyzmu, Klub Rodziców dzieci z autyzmem zorganizował I Bieg Charytatywny "Razem dla Autyzmu" z którego dochód zostanie przekazany na leczenie, terapię dzieci z autyzmem.
   W biegu uczestniczyło ok 100 osób, wśród biegaczy byli również rodzice, którym autyzm jest bardzo bliski. Ale również nie zabrakło Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego, który objął Bieg swoim honorowym patronatem i Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Pana Tomasza Gorczycy, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali 5 km dla dzieci dotkniętych Autyzmem. 
   Naszą szkołę reprezentował Pan Arkadiusz Ławnicki, wychowawca klasy integracyjnej 5a. Z numerem 55 dobiegł do mety dziesiąty z czasem 19 min 38 sek. Gratulujemy!!!
   Organizatorzy przygotowali również Bieg Krasnala na odległości 100 metrów, swoich sił mogły spróbować wszystkie dzieci. Radość dzieciaków była bezcenna. Po biegu wszystkie dzieci zostały nagrodzone.
   Rodzice dzieci z autyzmem zapisali Bieg "Razem dla Autyzmu" do corocznych imprez. Już dziś zapraszamy na kolejny Bieg w kwietniu 2017.
Emilia Świderska, mama Mateusza
koordynator Klubu Rodziców JiM Płock