Piknik Integracyjny w Zespole Szkół nr 5. Drukuj

 

   28 kwietnia klasa VIa wraz z opiekunkami: p. Ewą Wojtycką i p. Iwoną Lewińską wzięła udział w Pikniku Integracyjnym, który odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Płocku. W spotkaniu, oprócz gospodarzy – uczniów klas integracyjnych Gimnazjum nr 8, wzięli udział uczniowie integracyjnych klas szóstych dwóch szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 22 i 23.

   Piknik przebiegał w przyjaznej, miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w wielu konkursach i zabawach. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Sprawdzaliśmy, jak funkcjonują nasze poszczególne zmysły, tańczyliśmy, układaliśmy rymowanki. Mieliśmy okazję obejrzeć nową wersję baśni o Kopciuszku. Na koniec udaliśmy się na zwiedzanie szkoły.

   Celem pikniku było zachęcenie tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w murach Gimnazjum nr 8. Sądząc po reakcjach większości uczniów, cel został osiągnięty.