Puchar Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim Drukuj

 

   23 kwietnia b.r. na hali Orlen Areny w Płocku odbył się Puchar Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim organizowany przez Studio Tańca FALCON  z Płocka.

   W tym dniu Płock gościł najlepszych tancerzy z całej Polski, którzy to od wczesnych godzin porannych zdobywali najwyższe trofea. Udział w tej rangi imprezie wzięły dzieci z SP23 z Płocka. Nasza reprezentacyjna klasa 1 G o profilu tanecznym zaprezentowała się świetnie  zdobywając 1 miejsce w tańcach towarzyskich. Dzieci w specjalnie uszytych, profesjonalnych barwnych strojach w części przedpołudniowej zatańczyły Walca Angielskiego, Sambę, Cha chę i Polkę pokazując efekty swojej ponad półrocznej ciężkiej pracy na innowacyjnych zajęciach z tańca towarzyskiego. Efekt był niewątpliwy - sędziowie jak i widzowie byli zachwyceni poziomem tańca i przygotowaniem młodych tancerzy zważywszy, że był to ich pierwszy start na tak prestiżowych ogólnopolskich zawodach. Organizatorzy nagrodzili start naszych dzieci upominkami oraz medalem i pucharem, które zdobyło każde z nich. Po tak emocjonującym ranku klasa taneczna z SP23 zaprezentowała się na wieczornej Gali Tanecznej, podczas której był rozgrywany Puchar Polski Federacji Tańca Sportowego w kategorii par dorosłych.Tym razem dzieci zatańczyły żywiołowego hip hopa w choreografii Tomasza Kadylaka ze Studia Tańca Falcon oraz nagrodzone wcześniej, „złote” tańce towarzyskie. Brawom nie było końca ,a nasze przeżycia prosimy oglądnąć w poniższej fotorelacji, która jest tylko namiastką emocji jakie panowały tego dnia w Orlen Arenie.