Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem" Drukuj

 

   W tym roku mija 20 lat od dnia, kiedy Wisława Szymborska odebrała z rąk króla Szwecji literacką Nagrodę Nobla. Poetka nie znosiła patosu, nigdy nie używała górnolotnego języka, a mimo to w swej poezji poruszała sprawy ważne, niepozbawione refleksji nad ludzkim losem. Dlatego też tegoroczny konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem" był poświęcony życiu w każdym jego wymiarze, ale przede wszystkim temu, co sprawia, że świat wokół wydaje się być cudowny, warty tego, by chwytać każdą chwilę.

   Uczestnicy konkursu w wieku 7 - 16 lat odbyli wstępne eliminacje rejonowe, zależnie od miejsca siedziby szkoły, do której uczęszczają, w Gąbinie, Gostyninie, Kutnie, Łęczycy, Płocku, Sannikach, Sierpcu, Żychlinie. Finał XXXVII edycji Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem" odbył się 23 kwietnia w Książnicy Płockiej.

   Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymały: Amelia Wolano z klasy 1e, Michalina Niedzielak i Aleksandra Strzelecka z klasy 2g. Ze względu na bardzo wysoki poziom przygotowania uczestników, panie wychowawczynie: Marzena Nejman i Emilia Wiśniewska, otrzymały słowa uznania i najserdeczniejsze gratulacje od organizatora konkursu - Książnicy Płockiej.