XVIII Piknik Europejski już za nami. Drukuj

 

   5 maja w ramach XVIII Pikniku Europejskiego odbyła się Gra Miejska "Europejskie Wędrówki", w której brali udział uczniowie klasy VIc: Aleksandra Mokrzka, Marta Obidowska, Aleksandra Śliwińska, Jakub Mielczarek oraz Przemek Świderski pod opieką pań - Agnieszki Elwertowskiej i Edyty Paradowskiej.

   Uczestnicy gry działali zespołowo i mieli do zrealizowania zadania w 4 punktach znajdujących się w obrębie Starego Miasta. Gra rozpoczęła się pod Odwachem, zaś kolejne punkty znajdowały się w ogrodzie Książnicy Płockiej,  Domu Darmstadt oraz przy ławeczce znanego płocczanina - Wacława Milke.

   Od uczestników  oczekiwano umiejętności rozpoznawania, układania, dopasowywania, wybierania, eliminowania niepasujących lub uzupełniania brakujących elementów. Wszystkie zadania sprawdzały ich wiedzę dotyczącą państw Unii Europejskiej oraz miast partnerskich Płocka.

   7 maja już od rana budowaliśmy na Starym Rynku nasz litewski kram, na którym można było spotkać wesołe biedronki – uczniów klas czwartych, mieszkające w pięknym domku, częstujące litewskim chłodnikiem, plackiem i chlebem. Odwiedzający nas zapoznali się również z dowcipną i pouczającą bajką litewskiego artysty Kestutisa Kasparaviciusa. Marchewiusz Wielki to zając, który znudzony smakiem marchewki postanowił, że będzie jadł tylko smakołyki. Na skutki jego łakomstwa nie trzeba było długo czekać… Nasz kram bardzo spodobał się odwiedzającym, co miało obraz w przyznanej punktacji. Jako jedyna ze szkół, w kategorii „Organizacja kramu na Starym Rynku” otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów!

   Około godziny 1500 spod Teatru ruszyła kolorowa parada. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami i rodzicami. Dzieci przebrane za biedronki dziękowały Litwie za to, że jest największym producentem domków dla owadów w Europie. Wraz z pierwszakami w paradzie szły uczennice klas IIg i IIh, które na przygotowanych kolorowych kołach prezentowały barwy Litwy.

   Około godziny 1700 na scenie zaprezentowała się Nikola Woja z klasy 6s wraz z dziećmi z klasy Ig – tanecznej. Nikola wykonała piosenkę "This Time" Moniki Linkytė i Vaidasa Baumili, która reprezentowała Litwę na konkursie Eurowizja 2015. Występ artystyczny został również wysoko oceniony przez jurorów.

   W ogólnej klasyfikacji, po podliczeniu punktów w czterech konkurencjach zajęliśmy 6 miejsce wśród szkół podstawowych.

  Dekoracje do litewskiego kramu przygotowały panie: Ilona Borczuk i Agnieszka Elwertowska z pomocą p. Grzegorza Urbaczewskiego, p. Barbary Gasińskiej i p. Iwony Szymańskiej. W biedronkowym domku można było skosztować prawdziwych litewskich specjałów przygotowanych przez p. Sylwię Pyrzak. W postać zająca Marchewiusza wcieliła się p. Emilia Wiśniewska. W paradzie szli uczniowie klas Ia, Ih oraz Ii wraz z rodzicami i wychowawcami. W biedronkę wcieliła się p. Sylwia Opolska. Prezentację artystyczną na scenie przygotowali p. Małgorzata Podwójci oraz p.Tomasz Kadylak.