Zajęcia edukacyjne w Sierpcu Drukuj

 

   31 maja klasa VIa wraz z opiekunkami: p. Ewą Wojtycką i p. Iwoną Lewińską wybrała się na cykl zajęć edukacyjnych do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi na początku XX wieku. Obejrzeli wnętrze dworskiego budynku i porównali jego wyposażenie z ubogą, wiejską chatą. W jednej z nich zaobserwowali izbę, w której mieściła się szkoła. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie wzięli udział w zajęciach „Len – od ziarenka do włókienka”, podczas których dowiedzieli się, jak z łodyg lnu powstawała przędza. Podczas kolejnej lekcji usłyszeli, jak wyglądało życie dzieci na wsi na początku XX wieku. Wszyscy chórem orzekli, że życie w obecnych czasach jest o wiele łatwiejsze.

   Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na ognisko. Jedząc kiełbaski, czytaliśmy „kapsuły czasu” z 2014 roku. Niektórzy z rozbawieniem przyjęli informacje na temat swoich zainteresowań i poglądów sprzed dwóch lat.

   To była bardzo udana wycieczka.