Rekord głośnego czytania pobity! Drukuj

We wtorkowe przedpołudnie 7 czerwca na Starym Rynku w Płocku zgromadziły się dzieci i młodzież ze szkół naszego miasta oraz dorośli i wielu znanych płocczan. Wszyscy obecni stawili się w jednym celu - aby pobić rekord głośnego czytania z zeszłego roku.

Naszą szkołę reprezentowały klasy 1e i 3a z paniami: Małgorzatą Ostrowską, Marzeną Nejman i Moniką Czyżewską. W tym roku prawie półtora tysiąca osób czytało głośno "Rzepkę" Juliana Tuwima. Miło nam poinformować, że zeszłoroczny rekord został, przy naszym skromnym udziale, pobity.

Spotkanie, zorganizowane przez Bibliotekę dla Dzieci "Chotomek", było częścią ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" i w tym roku odbywało się pod hasłem "Czytanie uskrzydla".