Sukcesy w XXXIX edycji Konkursu „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL” Drukuj

 

   W dniu 13 czerwca w pięknej auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku odbyła się uroczystość podsumowująca Konkurs „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL” z tematem wiodącym  XXXIX edycji „Mój ulubiony owad” zorganizowany przez Płocki Okręg Ligi Ochrony Przyrody.

   Głównym celem tego konkursu było poznanie środowiska i różnorodności gatunkowej świata owadów w przyrodzie i życiu człowieka a także występujących  zagrożeń dla tej grupy zwierząt. Na konkurs napłynęło, aż 1270 prac. Tym większy jest sukces 4 uczniów pani Marty Pater, którzy zostali laureatami -  Paweł Adamski z klasy 4c zajął II miejskie, natomiast III miejsce zajęli uczniowie z klasy 4s: Weronika Piecka, Adam Lewandowski i Julia Wojtycka. Gratulujemy!