Czerwony Kapturek w naszej szkole mówi po angielsku Drukuj

 

   20 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 5 b uczęszczający na Koło Teatralne z języka angielskiego, które prowadzi nauczycielka języka angielskiego, pani Renata Idzik,  wystawili sztukę w języku angielskim "Red Riding Hood" (Czerwony Kapturek).

   Na widowni zasiedli uczniowie klas trzecich i wszyscy uczniowie mający język angielski na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej. 

   Tytułowa rolę zagrała Zosia Brzezińska, jej mamę Ola Mikołajewska, babcię Amelka Malinowska a sanitariuszkę Wiktoria Guzanek. Kuba Biernat był wilkiem a tatę Czerwonego Kapturka zagrał Damian Królikowski . Doktora, który ratował Czerwonego Kapturka i Babcię zagrał Wiktor Paradowski. W rolach komediowych wystąpili  Grześ Koperski , Kacper Kamiński i Kacper Kluczyński . Pokazali swój talent wokalny i taneczny. W bajkowy nastrój wprowadzał widownię elegancki narrator Adam Błaszczyk.

   Gościnnie wystąpił Adaś Okraszewski z klasy 2 a, który uczęszcza na zajęcia KN, na których uczy się śpiewać piosenki w języku angielskim.

   Zarówno aktorzy jak i widownia bawili się wspaniale.

   Kostiumy i rekwizyty przygotowali uczniowie wraz z Rodzicami i Dziadkami. Papierowe kwiaty wykonywali uczniowie na lekcji techniki. Za pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy. Reżyseria p. Renata Idzik.