"Lekki plecak" nabiera rozgłosu Drukuj

18 czerwca gośćmi "Dzień dobry weekend" w studiu Telewizji Republika w Warszawie byli: p. Andrzej Nowakowski - Prezydent Miasta Płocka, p. Aldona Fijałkowska - wicedyrektor naszej szkoły oraz autorka programu "Lekki Plecak" a także Weronika Piecka - uczennica klasy 4S wraz z mamą  p. Moniką Piecką. Po raz pierwszy rozmawiano o naszym programie odciążenia uczniowskich plecaków na forum ogólnopolskim. Miło nam donieść, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem jesteśmy jedyną szkołą w Polsce realizującą tak innowacyjne rozwiązania, które wspiera Urząd Miasta Płocka i PKN Orlen SA.

Program, dzięki uprzejmości Telewizji Republika, można obejrzeć na kanale YouTube tu.

Zgodnie z założeniami projektu, 21 czerwca odbyła się pierwsza lekcja pokazowa z udziałem cyfrowych podręczników. Na lekcję matematyki przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka, PKN Orlen SA, MSCDN w Płocku oraz mediów zaprosiła p. Aldona Fijałkowska wraz z uczniami klasy IV sportowej.

O tym, co u nas się działo można zobaczyć w programie "MiastO! Żyje" na kanale YouTube tu

lub na stronie UMP (MiastO! Żyje wyd. 270) tu oraz przeczytać w opublikowanych artykułach:

„Pokazowa lekcja matematyki” plock.eu

„Nietypowa lekcja. Zamiast książki tablet” Portal Płock

„W SP 23: lekkie plecaki, książki w tablecie” Tygodnik Płocki

Zachęcamy do lektury i obejrzenia galerii zdjęć.

studio Telewizja Republika

lekcja pokazowa z matematyki