"Lekki plecak" nabiera rozgłosu Drukuj

 

   18 czerwca gośćmi "Dzień dobry weekend" w studiu Telewizji Republika w Warszawie byli: p. Andrzej Nowakowski - Prezydent Miasta Płocka, p. Aldona Fijałkowska - wicedyrektor naszej szkoły oraz autorka programu "Lekki Plecak" a także Weronika Piecka - uczennica klasy 4S wraz z mamą  p. Moniką Piecką. Po raz pierwszy rozmawiano o naszym programie odciążenia uczniowskich plecaków na forum ogólnopolskim. Miło nam donieść, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem jesteśmy jedyną szkołą w Polsce realizującą tak innowacyjne rozwiązania, które wspiera Urząd Miasta Płocka i PKN Orlen SA.

   Program, dzięki uprzejmości Telewizji Republika, można obejrzeć na kanale YouTube tu.

 

   Zgodnie z założeniami projektu, 21 czerwca odbyła się pierwsza lekcja pokazowa z udziałem cyfrowych podręczników. Na lekcję matematyki przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka, PKN Orlen SA, MSCDN w Płocku oraz mediów zaprosiła p. Aldona Fijałkowska wraz z uczniami klasy IV sportowej.

   O tym, co u nas się działo można zobaczyć w programie "MiastO! Żyje" na kanale YouTube tu

 lub na stronie UMP (MiastO! Żyje wyd. 270) tu oraz przeczytać w opublikowanych artykułach:

 

   „Pokazowa lekcja matematyki” plock.eu

 

   „Nietypowa lekcja. Zamiast książki tablet” Portal Płock

 

   „W SP 23: lekkie plecaki, książki w tablecie” Tygodnik Płocki

 

   Zachęcamy do lektury i obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

studio Telewizja Republika

 

 

lekcja pokazowa z matematyki

 

 

więcej zdjęć tu