Turniej finałowy ORLEN Handball Mini Ligi za nami Drukuj

 

   Na dwóch halach sportowych Gimnazjum nr 8 przy ulicy Kutrzeby w niedzielę 19.06.2016 r. rywalizowało w turnieju finałowym szesnaście zespołów reprezentujących płockie szkoły podstawowe, a także szkoły podstawowe z Sierpca, Radzanowa, Łącka, Węgrowa i innych. Turniej ten wyłonił zwycięzcę IX Edycji Orlen Handball Minii Ligii klas IV.

   Kolejność końcowa grupy o miejsca 1 - 8:

1. SP Węgrów

2. SP 23 I  Płock

3. SP 21 I Płock

4. SP Słubice

5. SP 16 chł Płock

6. SP 3 Płock

7. SP Proboszczewice

8. SP 23 II Płock

   Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie:

bramkarze : Passon Franek, Tudela Igor

zawodnicy z pola: Kowalkowski Maksym, Marcinkowski Patryk, Witkowski Jakub, Lewandowski Adam, Młodziejewski Alan, Lipiński Filip, Wojno Alan, Rosiak Mikołaj, Mrozowski Michał, Budziak Nikodem, Brzeziński Szymon, Harabasz Maciej, Mazur Adrian

opiekun: p. Raczkowski Cezariusz

   Finałowy mecz przy pełnych trybunach rozbudził maksimum emocji wśród zawodników jak i kibiców. Historyczne zwycięstwo odniósł zespół ze Szkoły Podstawowej z Węgrowa, wygrywając jedną bramka z zespołem Szkoły Podstawowej nr 23 z Płocka. Po finałowym meczu, który uświetnił zespól tancerek Impresja oraz maskotka Miśka SPR, nastąpiło uroczyste zakończenie. W uroczystości zakończenia uczestniczył zawodnik SPR Wisła Płock Zbigniew Kwiatkowski i przedstawiciele miasta.

   Trzy pierwsze zespoły otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz puchary, pozostałe statuetki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci okolicznościowych plecaków.  Wraz z podziękowaniami Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock Marek Woliński zaprosił wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek.