Dziś IIg Polsce kibicuje!!! Drukuj

 

   21 czerwca polscy piłkarze zagrali z Ukrainą, by awansować do jednej ósmej finału EURO 2016! Dlatego właśnie tego dnia  uczniowie 2g pojawili się w szkole ubrani w biało – czerwone stroje. Razem ze swą wychowawczynią - Emilią Wiśniewską doszli bowiem do wniosku, że klasowa strefa kibica będzie nie tylko świetnym zamanifestowaniem współczesnej formy patriotyzmu, ale  także przyczyni się do wygranej naszych piłkarzy. Trzeba przyznać, że niemal wszyscy przechodnie zwracali uwagę na młodych kibiców z SP 23 uśmiechali się, a niektórzy głośno wołali „Polska biało czerwoni”!

   Dzień zapowiadał się obiecująco! Dzieci uczyły się, jak być dobrym kibicem. Wykonały ogromne plakaty, które ozdobili swoimi piłkarskimi idolami. Znaleźli się wśród nich: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski. Artur Boruc. Wojciech Szczęsny, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Arkadiusz Milik i wielkie odkrycie trenerskie – Bartosz Kapustka.

 

   Podczas edukacji polonistycznej uczniowie jeden przez drugiego wymyślali okrzyki, którymi będą  zagrzewać do boju naszych piłkarzy:

My chcemy gola,

My chcemy gola,

Taka jest kibiców z 2g wola!

Okazało się, że wbrew obiegowym przekonaniom chłopaków, dziewczyny okazały się świetnymi kibicami i znały wiele przyśpiewek.

   Matematyka, tego dnia również nie mogła być zwyczajna. Piłka nożna, cóż to za kształt? Dzieciaki szukały jeszcze innych figur przestrzennych w tej dyscyplinie sportowej.

Pod koniec dnia wszyscy wyszli na boisko zagrać mecz. Bardzo starali się grać fair play, choć emocje sięgały zenitu. Dodatkowo dziewczynki zagrzewały do walki okrzykami…

Wszyscy w szalikach kibica i zabawnych perukach wracali do domów, przeżywając dzisiejsze klasowe rozgrywki. A w domu przed telewizorem każdy drugoklasista  zaskakiwał  co chwilę rodzica okrzykami i wiedzą na temat naszej polskiej reprezentacji . Ale najważniejsze, że nasi wygrali z Ukrainą! Nie ma wątpliwości: 2g maczała w zwycięstwie palce!