Początek wakacyjnych przygód- czyli wycieczka klasy IIIc i Va! Drukuj

 

   22 czerwca dwie klasy: III c pod opieką p. Katarzyny Nowysz i Va pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i p. Edyty Paradowskiej wyruszyły do Łodzi przeżyć pierwsze już prawie wakacyjne przygody. Po roku nauki i z wystawionymi ocenami uczniowie wraz z nauczycielami zasłużyli na cały dzień fantastycznej zabawy! W jednej z najnowocześniejszych palmiarni w Europie podziwialiśmy pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz pomieszczenie z bogatą kolekcją kaktusów. Każda z tych części posiadała odmienne warunki klimatyczne, stąd mogliśmy obejrzeć około 2400 gatunków i odmian roślin z ponad 139 rodzin botanicznych, w tym 130- letnie palmy czy kilkumetrowe opuncje. Z bajkowej palmiarni przenieśliśmy się do bajkowego świata Muzeum Kinematografii gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Najbardziej podobał nam się Pałac Bajek, gdzie bohaterami wystaw były znane postaci z polskich filmów animowanych dla dzieci. Wchodziliśmy do budy Reksia, zaglądaliśmy do igloo Pingwina Pik Poka, usiedliśmy w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka poszukującego Baltazara Gąbki. Wisienką na torcie naszych przygód był pobyt w „Experymentarium” w Manufakturze. Nauka nie miała przed nami tajemnic- korzystaliśmy z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzaliśmy doświadczenia, prowadziliśmy obserwacje zgłębiając tajniki świata. To był bajeczny początek wakacyjnych przygód!