Harcerski Start Drukuj

 

   16 września o godzinie 17 Bystre Orły i Wesołe Sówki ubrani w mundury ozdobione sprawnościami stawiły się z na Pl. Obrońców Warszawy. O tej bowiem godzinie rozpoczął się inauguracyjny Harcerski Start. Z dumnie wypiętą piersią przywitaliśmy znajome twarze: komendanta Mariusza Fabiszewskiego, instruktorów, harcerzy i zuchy.

   Podczas apelu dokładnie przyglądaliśmy się harcerzom. W końcu lada moment i my nimi zostaniemy. Wyprostowana sylwetka, postawa zasadnicza, śmiały wzrok – to zwróciło naszą uwagę w wyglądzie starszych kolegów. Toteż i my przyjęliśmy postawę ”baczność”, chcąc dorównać dyscypliną harcerzom.

   Po uroczystości czekało na nas niesamowite obrzędowe ognisko. Cóż się tam działo! Nieważne młody, czy starszy, wszyscy świetnie się bawili przy pląsach zuchowych i harcerskich. Nasze druhny Emilia Wiśniewska, Ilona Borczuk i Agnieszka Elwertowska podrygiwały w rytm przyśpiewek i dopingowały nas do głośnego śpiewu.

   Dookoła powoli się ściemniało. Trzaskające gałązki i muzyka stworzyły magiczną atmosferę. Czuliśmy się wyjątkowo, mogąc przekazywać iskierkę przyjaźni w harcerskim kręgu. Żegnając się ze wszystkimi wiedzieliśmy, że to dopiero początek naszej zuchowej przygody. Czuwaj!