Sprzątanie Świata 2016 Drukuj

 

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu świata. Pod opieką nauczycieli przyrody i wychowania fizycznego udali się na tereny otaczające naszą szkołę, czyli Podolszyce Północ. Owocem ich wędrówek były wielkie wory śmieci i różnych odpadów w postaci opon, desek, plastikowych paneli, opakowań po farbach, lakierach, różnych detergentach oraz ogromne ilości butelek plastikowych i szklanych po napojach. Uczniowie jak zwykle chętnie uczestniczyli w akcji, niosąc w ten sposób pomoc zaśmieconemu osiedlu. Udział w podobnych wyprawach wpływa na rozbudzenie w nich zamiłowania do porządku, estetyki i w dużej mierze kultury osobistej.

   Zachęcając dzieci do udziału w podobnych działaniach możemy być pewni, że w przyszłości nie będą przyczyniały się one do zaśmiecania osiedli, skwerów i temu podobnych okolic oraz, że będę wyczulone na tego typu karygodne zachowania ze strony ludzi z ich najbliższego otoczenia.