XII inauguracja projektu DELTAKLUB Drukuj

 

   21 września, w Auli Liceum Ogólnkształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego, odbyła się uroczysta inauguracja XII edycji projektu DELTAKLUB.

   W tym roku szkolnym swoją przygodę z DELTAKLUBEM kontynuują nauczycielki matematyki z naszej szkoły - p. Aldona Fijałkowska i p. Anna Olczak-Mielczarek. Do grona deltaklubowiczów dołączyli uczniowie: Igor Pawlak, Agata Czerska, Dorota Czerska, Otylia Sołtyszewska i Kamil Wakuła.

   Wszyscy zebrani w Auli obejrzeli prezentacje i pokazy matematyczno - przyrodnicze przygotowane przez uczestników programu.

   Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w wykładzie dr Stanisława Bajtlika, astrofizyka i pracownika Centrum Astronomicznego im. Kopernika PAN w Warszawie. Wykład poświęcony był fizyce złudzeń optycznych.

   DELTAKLUB to projekt dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych, wdrażany przez MSCDN w Płocku przy współpracy m.in. Urzędu Miasta Płocka i Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Delta".

   Zachęcamy do przeczytania artykułu i obejrzenia fotorelacji "Fatamorgany i inne złudzenia optyczne".