"Tropiciele odpadów" warsztaty ekologiczne Drukuj

 

   Dnia 21 września uczniowie klasy 2g wraz z paniami: Joanną Dobrogoszcz i Ewą Marciniak - Mańkowską wzięli udział w organizowanych przez ZGRP ekologicznych warsztatach "Tropiciele odpadów".

   W punkcie odbioru i wstępnej segregacji odpadów domowych na Podolszycach Północnych dowiedzieli się, na jakie grupy dzielone są przyniesione przez mieszkańców osiedla odpady. W Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach obserwowali proces, jak śmieci zamieniają się w cenne surowce wtórne. Na zakończenie wszyscy tropiciele przeszli ścieżką dydaktyczną w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym i pilnie obserwowali doświadczenia chemiczne wykonane przez panią przewodnik. Zajęcia znacznie poszerzyły świadomość ekologiczną wszystkich uczestników i przekonały o sensie selektywnej zbiórki odpadów już na poziomie gospodarstw domowych.