Europejski Dzień Języków Drukuj

 

   26 września świętujemy Europejski Dzień Języków, celem którego jest promowanie różnorodności językowej oraz potrzeby nauczania języków. Jest to coroczne święto, które zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

   Nasza szkoła również włączyła się do ogólnoeuropejskiej akcji. Z tej okazji uczniowie klas 4- 6 pod opieką p. Joanny Jakubowskiej i p. Anny Malik, zorganizowali wydarzenie, mające na celu podkreślenie kluczowej roli języków jako kultury oraz przedstawienie korzyści płynących z uczenia się ich.

   Podczas parady, uczniowie przebrani za reprezentantów różnych krajów europejskich, witali się w różnych językach, mówili o tradycyjnych potrawach oraz sławnych osobach pochodzących z tych krajów.

   Na zajęciach języka angielskiego w klasie IIc objętej innowacją pedagogiczną oraz w klasach trzecich przeprowadzono burzę mózgów na temat  "Dlaczego warto uczyć się języków?". Dzieci dowiedziały się, jak witamy się w różnych językach oraz z jakich krajów pochodzą ich ulubione postaci z bajek.

   Przy pracowniach językowych przygotowano wystawę prac uczniów na temat Europejskiego Dnia Języków oraz plakaty ilustrujące mowę zwierząt w różnych językach.