Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego... Drukuj

 

   W piątek, 6 marca o godzinie 1100 rozpoczęła się XV edycja konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1945. Od Traktatu Ryskiego do Konferencji Poczdamskiej".
   W eliminacjach rejonowych wystartowało 96 uczestników. Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści. Tylko ośmiu uczestników reprezentowało szkoły podstawowe. Wśród nich - Dominika Małachowska, Tomasz Sokołowski i Adam Popiołek - uczniowie naszej szkoły.
  
   19 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie rejonowego etapu konkursu. Na uroczystość przybyli goście z instytucji oświatowych i urzędów naszego miasta, jak również przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, żołnierze Armii Krajowej oraz uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami.
   Uroczystość rozpoczęła się multimedialną częścią artystyczną przygotowaną  przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli - p. Iwony Kowalczyk, p. Małgorzaty Podwójci, p. Małgorzaty Gomułki i p. Roberta Elwertowskiego. Piękną dekorację wykonały panie Danuta Gembicka i Ewa Juszczakiewicz.
   Program bardzo wzruszył zebranych gości, którzy nie kryli łez. Byłym powstańcom przypomniał czasy ich młodości.
   Podczas części oficjalnej wręczono nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu.
   Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w szkolnej stołówce.

 

 6 marca 2009 - etap rejonowy

19 marca 2009 - uroczystość podsumowania etapu rejonowego