Lekcja muzyki z "żółtym psem"! Drukuj

 

   11 października trzy klasy z naszej szkoły: IVb pod opieką p. Luizy Frankowskiej, IVd pod opieką p. Bożeny Matlęgi i klasa integracyjna VIa pod opieką p. Edyty Paradowskiej uczestniczyły w niesamowitej lekcji muzyki prowadzonej przez "człowieka orkiestrę"- p. Michała Sołtana.

   W szkole muzycznej, podczas warsztatów i koncertu pt. "Uwolnij muzykę" pan Michał przekazał uczniom jak można wykorzystać zdobycze techniki w tworzeniu i odtwarzaniu muzyki. Wspólnie uczyliśmy się poprzez zabawę - graliśmy na gitarze rytmicznej, solowej, basowej i wszyscy na scenie śpiewaliśmy. A to wszystko na żywo nagrywaliśmy i zapętlaliśmy na looperze.

   Pan Michał zaśpiewał nam i zagrał wiele pięknych utworów, ale najbardziej spodobała nam się piosenka "Weź" o "żółtym psie", którego koniecznie trzeba wyprowadzać na spacer i wtedy humor poprawia się każdemu. To była wspaniała lekcja muzyki i ogromna przygoda!