VIII Ogólnopolskie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - mamy laureatów!!! Drukuj

 

   Już po raz ósmy Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zorganizował festiwal  SkArPa - cykliczną, kilkudniową imprezę prezentującą postać i twórczość urodzonego w Płocku, poety, powieściopisarza, autora opery, awangardowych filmów, filozofa Stefana Themersona i jego żony Franciszki - ilustratorki.
   Jednym z wydarzeń tego festiwalu jest Ogólnopolskie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, które ma przybliżać dzieciom i młodzieży z całej Polski twórczość Stefana Themersona. Wiersz "O stole, który uciekł do lasu" stanowił inspirację tematyczną tegorocznej edycji konkursu.
   W piątek 21 października w Urzędzie Miasta Płocka odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom biennale. Na konkurs wpłynęły 373 prace a tylko 56 zostało nagrodzonych. 63 prace znalazły się na wystawie pokonkursowej, którą możemy oglądać w holu głównym Urzędu Miasta.

   Pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy wykonali grafiki pod okiem p. Małgorzaty Podwójci otrzymało nagrody i wyróżnienie:
I nagroda - Roksana Sobczak kl 5b
II nagroda  - Filip Pomianowski kl. 6c
II nagroda - Urszula Chwiałkowska kl. 6c
III nagroda - Maciej Lasota kl. 5b
wyróżnienie - Bartłomiej Janicki kl.5b
   Po uroczystości wszyscy laureaci zostali zaproszeni do zwiedzania podziemi i auli Liceum Ogólnokształcącego im. St. Małachowskiego, najstarszej nieprzerwanie istniejącej szkoły w Polsce.

  Gratulujemy osiągnięć laureatom i ich nauczycielce!