II miejsce dla SKKT - PTTK "Wojażer" w Rajdzie "Ciżemka" Drukuj
 

   22 października członkowie "Wojażera" uczestniczyli w XXXVIII Rajdzie "Ciżemka". Po zameldowaniu się w miejscu startu wyruszyliśmy na teren miasta, aby wykonać przydzielone nam zadania. Było to m. in.: liczenie lunet na trasie od Placu Książęcego do Małachowianki, układanie wiersza ze słowem ciżemka, odwiedzanie pomników słynnych płocczan, sprawdzanie adresów wybranych miejsc (np. MDK - u i Domu Darmstadt) oraz odpowiadanie na pytania dotyczące Płocka i jego mieszkańców.

   Po wykonaniu wszystkich zadań udaliśmy się do Małachowianki, gdzie zjedliśmy pyszne pączki i przez godzinę, czekając na podsumowanie rajdu, świetnie się bawiliśmy. Układaliśmy i kolorowaliśmy herb Płocka, próbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny, braliśmy udział w zabawach słowno - ruchowych oraz tańczyliśmy wymyślony przez organizatorów układ.

   Wróciliśmy zadowoleni z dyplomem i pucharem za zajęcie II miejsca.

   Opiekę nad uczniami podczas rajdu pełniły panie Monika Czyżewska i Agnieszka Kochanowska - Matuszewska.