„Park Północny bez tajemnic” dla uczniów klasy 5B Drukuj
 

   W dniu 19 października uczniowie klasy 5B wraz ze swoim wychowawcą p. Martą Pater uczestniczyli w zajęciach terenowych w Parku Północnym. Zostały one zorganizowane przez Płocki Okręg Ligi Ochrony Przyrody w ramach realizacji zadania publicznego – „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” pod tytułem „Park Północny bez tajemnic”. Pani Małgorzata Włoczkowska – Starszy Specjalista ds. Lasów Niepaństwowych i Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Płock w bardzo ciekawy sposób prowadziła zajęcia z których dzieci dowiedziały się o rodzajach parków, ich roli.. Prowadząca zajęcia wykorzystała tablice ustawione w parku, by uczniowie  mogli zapoznać się m.in. z gatunkami drzew i krzewów rosnącymi w parku oraz  ptakami żyjącymi w mieście. Dzieci długo będą pamiętać te zajęcia, tym bardziej, że otrzymały książki, przy pomocy których z łatwością będą  rozpoznawać drzewa.