25 lat parafii Świętego Krzyża Drukuj

 

   „25 lat parafii Świętego Krzyża w rodzinnym obiektywie” to tytuł konkursu towarzyszącego obchodom srebrnego Jubileuszu parafii Św. Krzyża w Płocku, na terenie której znajduje się nasza szkoła. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas I-III mogli wykonać kartkę z pamiętnika

- uczniowie klas IV-VI mogli  wykonać projekt.

Z przepięknych prac zorganizowano wystawę. Można ją oglądać w parafialnej kaplicy. Nagrodzeni uczniowie to: Maja Fabiszewska z klasy II F, Gabrysia Dryś z klasy VI E, Paweł Adamski z klasy V C, Wiktor Grobelski z klasy VI C i Marta Potulska z klasy VI B.

   Za 25 lat budowania duchowej i materialnej świątyni wspólnota dziękowała Bogu i ludziom podczas uroczystej Mszy Świętej  sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Infułata Aleksandra Pasternakiewicza 30 października o godzinie 12.30. Po mszy wszyscy parafianie zostali zaproszeni przez księdza proboszcza na smaczną grochówkę i jubileuszowy tort.