Lekcja z Mistrzem czyli "Stop zwolnieniom z WF" Drukuj
 

   8 listopada po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole znanego sportowca. Tym razem był to pan Miljan Pusica - serbski piłkarz ręczny, który od 2014r. reprezentuje barwy Wisły Płock. Gra na pozycji lewego rozgrywającego. Towarzyszył mu pan Andrzej Zarębski pracownik Wisły Płock. Obaj panowie propagowali program STOP zwolnieniom z WF.

   W ramach zajęć prowadzili rozgrzewkę oraz ćwiczenia z piłkami ręcznymi dla klas 5a, 5s, 6s, 6a, 5b i 5c. W ciągu dwóch godzin około 130 uczniów miało możliwość zmierzyć swoje siły na boisku z prawdziwym zawodnikiem. Pan Miljan Pusica zagrał z klasą 5b i 5c w cztery ognie, śmiejąc się że powrócił do gier i zabaw ze swojego dzieciństwa. Dużym zaskoczeniem dla dzieci był wzrost naszego gościa - 199 cm. Nawet stojąc na ławeczce, żaden z uczniów nie zrównał się z jego ramieniem. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał drobny upominek oraz autograf. Później wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Mamy nadzieję, że takie spotkania zmotywują naszych uczniów do systematycznego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego.