Niepodległość - trudne słowo... Drukuj

 

   10 listopada odbyła się dla klas I i II z okazji Narodowego Święta Niepodległości prezentacja o symbolach narodowych.

   Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiadomości dostosowanych do ich wieku. Oglądanie połączone było ze wspólnym śpiewem piosenki „Jestem Polakiem”, a na koniec recytacją  „Katechizmu dziecka polskiego” i śpiewem hymnu Polski. Po zakończeniu, uczniowie w klasach wypełniali karty pracy związane z tematyką naszego święta narodowego.

   Koordynatorami projektu dla klas młodszych były  p. Małgorzata Szulborska i p. Urszula Kosińska.

   W tym samym dniu uczniowie klas IV – VI wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez swoich kolegów pod kierunkiem pań – Ewy Wojtyckiej i Małgorzaty Podwójci. Motywem przewodnim uroczystości było trudne słowo „niepodległość”. O scenografię do tej pouczającej lekcji zadbały panie – Ilona Borczuk i Katarzyna Kapela, a o nagłośnienie – p. Robert Elwertowski.

 

 

obchody w klasach I-II

 

obchody w klasach IV - VI