„Co w trawie piszczy?” Drukuj
 

   Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym: „Co w trawie piszczy?” organizowany przez Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Celem tego konkursu było przedstawienie piękna lokalnej bioróżnorodności gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących mazowieckie łąki i ogrody, ozdabiających balkony, tarasy, kwietniki, skwery na wsi i w mieście. Konkurs jest nawiązaniem do Kampanii „Let It Grow - Co w trawie piszczy?”, której inicjatorem są trzy duże europejskie organizacje przyrodnicze i naukowe: EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów), Ecsite (Europejska sieć centrów naukowych i muzeów) i BGCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ogrodów Botanicznych). Pośrednim celem konkursu było zachęcanie dzieci do tworzenia miejsc bytowania dla rodzimych gatunków roślin i zwierząt w najbliższym otoczeniu np. w ogrodach, parkach, na balkonach, a nawet w donicach na parapetach okiennych.

   Uroczyste wręczenie nagród w tym konkursie odbyło się 16 listopada na terenie Ogrodu Zoologicznego. Cieszymy się, że Alan Zieliński (kl. 5c), uczeń pani Marty Pater otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!