Płockie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Dziewcząt Drukuj
 

   16 listopada w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku odbyły się finały rozgrywek dziewcząt w piłkę koszykową. Do ścisłej czwórki awansowały zespoły wyłonione podczas wcześniejszych gier eliminacyjnych. Nasz zespół trafił w półfinale na trudnego przeciwnika, bo były nim gospodynie trenujące na co dzień koszykówkę. Dziewczęta rozegrały spotkanie z wielkim zaangażowaniem i wolą walki. Mimo że przeciwnik okazał się silniejszy, nie poddaliśmy się tak łatwo. Kolejny mecz był walką o miejsce trzecie. Do boju stanęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku i nasza SP 23.Graliśmy cztery kwarty po 8 minut. Nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony. Bardzo ładnie współpracowały w zespole, grały szybką i skuteczną piłkę. W rezultacie pokonały dość wysokim stosunkiem punktów SP 3 (38:6) i uzyskały III miejsce oraz brązowy medal Płockich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki przygotowywały się do zawodów pod okiem p. Marzeny Wakuły, p. Cezariusza Raczkowskiego i p. Arkadiusza Ławnickiego.                                                 

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Skład naszej drużyny: Julia Wojtycka 5s, Maja Prusiewicz 5s, Natalia Krajewska 5s, Zosia Igielska 6s, Kinga Bachurska 6s, Natalia Balasiewicz 6s, Oliwia Borycka 6s, Maja Marciniak 6c, Gabrysia Dryś 6e, Paulina Gierzyńska 6e, Natalia Bogucka 6e