Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj
 

   „... czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś...”   Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.

   25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 r. w setną rocznicę powstania tej ukochanej na całym świecie dziecięcej maskotki. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. To właśnie dzisiaj uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję pokazać kolegom swoje pluszaki. Mogli także oglądać na dużym ekranie podczas przerw filmy z misiami w roli głównej( Uszatek, Colargol, Yogi). Tańczyli i śpiewali piosenki o misiach „prowadzone” przez misiaki z ekranu. Dostarczyło to uczniom wiele radości i uśmiechu.

   Za projekt ten odpowiedzialne były panie: Małgorzata Szulborska i Urszula Kosińska.

   Biblioteka szkolna postanowiła uczcić ten dzień organizując lekcję pt. Prawdziwa historia pluszowego misia. Zaproszono klasy pierwsze ze swoimi pluszakami, by opowiedzieć na czyją cześć powstała pierwsza wypchana zabawka – „Miś Teddy”.

Dzieci poznały również najsłynniejsze misie świata - znane m.in. z literatury dziecięcej i bajek telewizyjnych. Miały możliwość posłuchania informacji na temat pierwowzorów ich ulubionych postaci oraz piosenek o misiach.

   Lekcja zakończyła się tańcami z pluszowymi przytulankami przy dźwiękach wesołej muzyki.

 

 

   zabawy w klasach I - II

 

 

   impreza w szkolnej bibliotece