IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Drukuj
 

   24 listopada w Zespole Szkół nr 2 odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką i przyrodą, zachęcanie do zdobywania wiedzy o wzajemnym oddziaływaniu człowieka i środowiska, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy oraz stosowanie zdobytych wiadomości w praktyce. Konkurs dał również uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w rywalizacji drużynowej uczniów płockich szkół podstawowych.

   Poziom konkursu był bardzo wysoki. Różnica między I i II oraz II i III miejscem wynosiła tylko 0,5 punktu. Weronika Rydzewska z kl.6b, Wiktor Grobelski z kl.6c i Szymon Maćkowiak z kl.6s- trzyosobowa reprezentująca SP23, wypadła doskonale, zajmując drużynowo II miejsce tuż za SP22 i przed SP3.

   Za przygotowanie matematyczne uczniów odpowiadały panie: Anna Olczak-Mielczarek i Barbara Szymborska, a za przyrodnicze panie: Joanna Kowalczyk i Marta Pater.

   Laureatom i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy!