Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Drukuj

 

   W listopadzie 2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany w ponad stu krajach. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu jednocześnie biorąc udział w konkursie na „Najaktywniejszą szkołę”. Koordynatorami projektu są p. Joanna Matuszak i p. Małgorzata Gomułka.

   Uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w celu poznania zawodów w miejscu pracy. Podczas wycieczek uczniowie poznali zawody i specyfikę pracy następujących firm: Policji, hipermarketów Auchan i Leroy Merlin, Książnicy Płockiej i basenu Podolanka i sklepu zoologicznego. Uczniowie wykonali różnorodne prace plastyczne, dokumentację fotograficzną, sadziły roślinki a także układały ciekawe zagadki i rebusy o poznanych zawodach oraz pisały sprawozdania.

   Zdobyta wiedza będzie być może w przyszłości inspiracją wyboru swojego zawodu.