Andrzejki w świetlicy szkolnej Drukuj
         

   W środę 30 listopada, zgodnie z tradycją odbyły się w naszej  świetlicy Andrzejki, wieczór  wróżb i hucznej zabawy. W magicznej scenografii zjawili się ; cyganki, wróżki oraz wróżbita, który wcielił się w rolę wodzireja. Na początku wszyscy poznali jak nasze babcie z dziadkami świętowali Andrzejki. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie. Wielu było chętnych, by poznać przyszłość, przelewając roztopiony wosk przez otwór czarodziejskiego klucza, a następnie odczytując cień rzucany przez odlew, doszukując się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej magii. Wszystko  z przymrużeniem oka  - przecież to tylko zabawa, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Tematy wróżb były różne, od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne przewidywania. Konkursy i zabawa taneczna była dopełnieniem wieczoru. Muzyka niosła się po holach szkoły, co sprawiło, że w goście, przybyły do nas klasy 4. Wspólnie z wspaniałymi  studentami PWSZ w Płocku sprawiliśmy, że wszyscy z naszej magicznej sali wyszliśmy zadowoleni i uśmiechnięci, z głowami pełnymi wrażeń.

   Dziękujemy za wspólna zabawę !!!