List do Świętego Mikołaja - projekt klas III Drukuj

 

   Mikołaj mieszka w Laponii. Wiedzą o tym wszystkie dzieci. Z okazji "mikołajek” uczniowie klas trzecich postanowili napisać list do Świętego Mikołaja. Powstały piękne kartki z życzeniami i prośbami. Pięknie ozdobione listy Święty Mikołaj przeczytał z wielką radością i zainteresowaniem. W odpowiedzi przysłał list do dzieci:

 

6 grudnia 2016                                             
Drodzy uczniowie klas trzecich
ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku.

 

   Z wielkim zainteresowaniem zapoznałem się z Waszymi listami, których kopie przysłali mi Wasi nauczyciele. Wiem, że oryginały staną się ozdobą Waszej szkoły. Piszecie bardzo ładnie, pięknie ozdobiliście swoje prace, listy są bardzo estetyczne i kolorowe, aż miło je wziąć do ręki. Najważniejsze jednak było to, co napisaliście. Bardzo się cieszę, że myślicie nie tylko o sobie, ale też o wszystkich dzieciach, których los dotknął cierpieniem lub niedostatkiem. Miło mi dowiedzieć się o Waszej radości z ubiegłorocznych prezentów. Postaram się spełnić wszystkie Wasze prośby, chociaż moje Elfy z trudem nadążają za nowikami w świecie elektronicznych gier. Bardzo chciałbym spełnić marzenia dzieci.

Ach, byłbym zapomniał. Najbardziej podobały mi się listy:

Oscara Pędzikowskiego, Oliwii Gagat, Dawida Januszewskiego, Bartosza Goćkowskiego, Nadii Dymek, Natalii Smolińskiej, Julii Swat, Zuzanny Urbańskiej, Wiktorii Gradowskiej, Tomasza Kostuna, Wiktorii Borkowskiej, Michała Jarosa, Bartosza Pabiana, Zuzanny Tybuś, Justyny Żochowskiej, Amelii Szlom.

Wszystkim dzieciom, które do mnie tak pięknie napisały, bardzo dziękuję. Życzę Wam Wesołych Świąt i … do zobaczenia już wkrótce. Ho, ho, ho.

Pamiętający o Was Święty Mikołaj

 

   Nad projektem czuwały panie: Joanna Matuszak i Joanna Skubiszewska.