I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Czwartych. Drukuj

 

   15.12.2016 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, przy wsparciu Rady Osiedla Podolszyce Północ i Płockiej Akademii Piłki Nożnej odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Czwartych. W turnieju startowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasza szkoła grała w grupie A ze szkołami SP22, SP3, SP17. Młodzi piłkarze SP23 wystartowali bardzo dobrze pokonując zawodników  SP22 4-0. Podopieczni trenera Arkadiusza Ławnickiego w drugim meczu zremisowali 0-0 z późniejszymi finalistami turnieju - SP3. W meczu było dużo walki, emocji i niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Kolejnym przeciwnikiem SP23 była drużyna SP17, dla której mecz z naszymi reprezentantami był bardzo ważny, iż w przypadku porażki odpadali z walki o medale. Nasi piłkarze okazali się lepsi wygrywając swój mecz 3-0, co dało im pierwsze miejsce w grupie. W tej grupie sytuacja na koniec fazy grupowej wyglądała następująco:

 

1 miejsce SP23

2 miejsce SP3

3 miejsce SP17

4 miejsce SP22

 

   Bardzo wyrównana była grupa B, w której walkę sportową toczyły szkoły SP5, SP 11, SP6, SP 12. Na koniec zmagań grupowych sytuacja w grupie wyglądała następująco:

 

1 miejsce SP5

2 miejsce SP6

3 miejsce SP12

4 miejsce SP11

 

   Po fazie grupowej przyszła pora na mecze o miejsca i rozstawienie w turnieju. Gry rozpoczęły się od dwóch półfinałów, gdzie skład par wyglądał następująco:

 

1 półfinał SP5 – SP3 1 – 3

2 półfinał SP23 – SP6 3 – 0

 

   Do finału weszły drużyny SP23 i SP3. Wcześniej jednak odbył się mecz o 3 miejsce gdzie zwycięstwo odnieśli chłopcy z SP6, zajmując 3 miejsce. Mecz finałowy zapowiadał się fascynująco, gdyż w fazie grupowej żadnej z drużyn nie udało się wygrać a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W finale było już inaczej. Bardzo zmotywowani, pełni energii i chęci do gry nasi chłopcy nie dali większych szans swoim rówieśnikom wygrywając mecz 3 – 1, co dało im I miejsce w turnieju. WIELKIE BRAWA!

 

   Młodzi piłkarze wykazali się ambicją, zaangażowaniem, wolą walki i na tych cechach mogą dalej budować swoją piłkarską przyszłość.

 

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1.    SP 23

2.    SP 3

3.    SP 6

4.    SP 5

5.    SP 17

6.    SP 12

7.    SP 22

8.    SP 11

 

Klasyfikacje indywidualne :

Najlepszy strzelec turnieju:     Filip Rosa

Najlepszy bramkarz turnieju:  Michał Śmiechowski

Najlepszy zawodnik turnieju:  Jakub Serwach

 

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego turnieju serdecznie dziękuję, a szczególne podziękowania kieruję  dla katedry wychowania fizycznego.