Betlejemskie Światło Pokoju Drukuj

 

   Od 30 lat każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez organizację skautową Austrii odbierają Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światełko przebyło długą drogę do naszej szkoły, a harcerze dzień i noc czuwali by ono nie zgasło. 

   14 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom i zuchom z płockich szkół. Zaszczyt ten przypadł zuchom z gromad „Bystre Orły” i „Wesołe Sówki” wraz z druhnami: Iloną Borczuk,  Emilią Wiśniewską i Agnieszką Elwertowską. 

   Zuchy wspaniale odegrały teatr cieni pokazując, czym dla harcerzy jest Światło. Przy dźwiękach Mozarta i Vivaldiego wcielili się w anioły, diabły, żołnierzy, przedstawiając wojnę, pokój, miłość i nadzieję. Podczas inscenizacji panowała absolutna cisza, która podkreślała podniosły nastrój uroczystości. Na koniec przemówił komendant Hufca ZHP Mariusz Fabiszewski oraz pani Dyrektor Liliana Tomaszewska. Ich słowa wniosły radość w serca zuchów, którzy włożyli mnóstwo pracy i energii, by przygotować się do dzisiejszego wydarzenia. W tle słychać było kolędy, a zuchy i harcerze dzielili się Światłem, które trafi do szkół, świetlic, kościołów. Jednak Ono przede wszystkim jak iskierka rozgrzeje nadzieję w sercach płocczan.

   Magiczne chwile zostały uwiecznione na zdjęciach przez p. Edytę Paradowską. Techniczną stroną przedstawienia opiekowali się p. Robert Elwertowski oraz p. Grzegorz Urbaczewski.