Spotkanie z dietetykiem w szkolnej świetlicy. Drukuj
 

   8 grudnia w naszej świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Anię Grzybowską, specjalistkę do spraw żywienia i dietetyki. Pani Ania zapoznała uczniów z najważniejszymi zasadami zdrowego  odżywiania i jego wpływem na wygląd i zdrowie. Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na nasze zdrowie mają witaminy i minerały zawarte w warzywach, owocach, rybach, przetworach mlecznych. Pani dietetyk podkreśliła rolę białka, które korzystnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. Przestrzegała też przed nadmiernym spożyciem słodyczy i chipsów, których zbyt duże spożycie sprzyja nadwadze. Omówiła z jakich produktów powinna składać się codzienna dieta. Przypomniała piramidę zdrowego odżywiania i zachęcała uczniów do spożywania drugiego śniadania.

  Podczas spotkania został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.:„Zdrowa żywność”. Zwyciężyli: I miejsce – Liliana z kl. IIh, II miejsce - Ania z kl. IId i III miejsce - Wojtek z kl. IIIc. Gratulujemy!

  Finałem całego spotkania było wspólne przygotowywanie i spożywanie koktajlu owocowo - warzywnego.

Było pysznie!

Dziękujemy za cenną lekcje i czekamy na kolejne spotkanie.