Szkolne jasełka 2016. Drukuj

 

   Jasełka Bożonarodzeniowe to piękna tradycja tych magicznych świąt. Nikt nie wyobraża sobie, aby mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Tradycyjnie więc w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną zapachniało świerkiem i popłynęły świąteczne melodie. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zgromadzeni na hali obejrzeli „Betlejemską dobranockę”. Pojawił się Pinokio, który przestał kłamać, Czerwony Kapturek, który złożył w darze swój koszyczek, Calineczka, Kopciuszek oraz wiele innych postaci. Maryja z Józefem serdecznie witali wszystkich gości i przyjmowali upominki. W ten sposób  przypomnieliśmy sobie, że Jezus przyszedł do każdego z nas bez względu na pochodzenie, cechy charakteru czy pozycję społeczną. Treści ubogacił śpiew chóru szklonego.

   Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

   Tradycyjnie odbył się konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Wielu uczniów wraz z najbliższymi zaangażowało się w wykonanie bardzo pięknych prac i wszystkim należą się gratulacje.

 

Nagrodzone prace:

I miejsce – Alan Zieliński z klasy Vc

II miejsce – Wiktor Grodecki z klasy IIh

III miejsce – Zofia Czarnecka z klasy IIb

 

   W konkursie szkolnym zatytułowanym „Mikołaju, Mikołaju co ty robisz w naszym kraju?” brali udział uczniowie klas IV- VI, którzy wykonali przepiękne Mikołaje. Ze wszystkich prac organizatorki konkursu panie Barbara Gasińska i Iwona Szymańska przyznały po 3 nagrody w kategorii klas IV ,V, VI.

Uczniowie nagrodzeni:

Klasy IV

I miejsce Oliwia Zagórska klasa IVs

II miejsca  Liliana Harasim klasa IVb

III miejsce Leon Kowalski klasa IVc

Klasy V

I miejsce  Sebastian Stawski  klasa Vs

II miejsca  Maja  Żebrowska  klasa  Vs

III miejsce Bartosz Bilicki   klasa Va

Klasy VI

I miejsce Grzegorz Koperski klasa  VIb

II miejsca  Adam Morawski  klasa VIa

III miejsce  Natalia Balasiewicz klasa VIs

Mikołaje wykonane przez naszych uczniów pięknie ozdabiają hol, a uczniowie liczą po cichu na wymarzone  prezenty.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

 

fot. Janina Łukasiak

 

 

wystawy i nagrodzeni w konkursach